В среща от IX кръг на Североизточна Трета Лига, отбора на Черноломец 1919 победи с 3:0 гостуващия тим на Ботев/Нови Пазар/,съобщиха от страницата на клуба в Фейсбук

Очаквания с голям интерес мач с оглед класирането на двата отбора не оправда очакванията за дерби, тъй като домакините категорично надиграха гостите от Нови Пазар. Не бяха изминали и пет минути от началото на мача, когато голмайстора на Черноломец Тихомир Кънев откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

До края на полувремето вратаря на гостите Живко Вълчев направи всичко по силите си да запази резултата непроменен. Още от самото начало на второто полувреме обаче, поповските футболисти наложиха тотален натиск и това даде резултат. След самостоятелен пробив Беадир Беадиров се озова на стрелкова позиция, като Живко Вълчев успя със сетни сили да отрази неговия удар.Топката обаче се озова в Диян Димитров, който отблизо удвои резултата.

Развитието на мача не се хареса на гостите, които не успяваха да се противопоставят игрово на домакините и заложиха на по-твърда игра. Авторът на първия гол Тихомир Кънев се поддаде на техните провокации и беше изгонен от главния съдия Калоян Кирилов още преди да бъде презполовена втората част на мача.

Останали с десет души на терена поповски футболисти,водени в този мач от играещия помощник-треньор на отбора Невен Венков, продължиха да диктуват събитията на терена. След чудесно центриране от левия фланг Диян Димитров засече топката с глава и направи резултата класически.

Гостуващият тим можеше да си тръгне с още по-негативен резултат, ако малко преди края Беадир Беадиров беше реализирал отсъдената дузпа в полза на поповчани.

С петата си поредна победа, Черноломец 1919 се утвърди на третото място в класирането, а вратаря Димитър Пантев запази четвърта поредна суха мрежа. Приятно впечатление на поповските привърженици на футбола прави атрактивния и нападателен футбол, който показват в пореден мач техните любимци.

В следващия X кръг, отбора на Черноломец 1919 посреща водача в групата Дунав/ Русе/ на 24 октомври/неделя/ от 15:00 часа.

Снимки: Страница на клуба в Фейсбук