Отборът на Черноломец 1919 победи гостуващия тим на Светкавица с 4:0 в дербито на двата представителя на област Търговище в Североизточна Трета Лига.
Това беше трета поредна и общо пета победа на поповчани, с която се изкачиха на третото място в първенството. Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на починалия вчера Цвятко Ангелов-легендарен защитник на отбора на Черноломец.
Резултатът бе открит след като Светослав Славчев центрира остро в наказателното поле и защитник на гостите засече топката в собствената си врата. В 35 минута резултата стана 2:0 след като Светослав Славчев не остави шансове на вратаря на гостите Костадин Иванов. Беадир Беадиров направи резултата класически след като в 50 минута при опит за центриране, топката влетя директно в мрежата на гостите. В средата на второто полувреме Тихомир Кънев напредна отдясно и с плътен удар оформи крайния резултат в мача.
Съперникът им отправи няколко удара към противниковата врата в най-слабия си мач от началото на сезона.
В следващия кръг на 9 октомври /събота/ от 16.00 ч. , Светкавица е домакин на Дунав.
Информация и снимки: Фейсбук страница на „Черноломец 1919“