Светкавица се наложи с 0:2 като гост на Доростол – Силистра в отложен мач от първия кръг на Североизточната аматьорска група. Срещата се проведе при много тежки атмосферни условия. Двубоя беше прекратен в 20 мин. заради разразилата се буря в Силистра. Минута преди това футболистите на Светкавица получиха право да изпълнят пряк свободен удар, който Георги Димитров превърна в попадение за 0:1. Мача бе подновен след 15 мин, като до края на полувремето футболистите на Светкавица удвоиха преднината си в 42 мин., когато Николай Василев центрира от ляво и включилият се на скорост Данаил Димитров заби топката в мрежата за 0:2. След почивката на наводнения и тежък терен, който изцеди силите и на двата отбора да промяна не се стигна. Така Светкавица продължава в третия кръг на шампионата с пълен актив от точки.