„Светкавица“ започна с победа нови първенството 2020/21 н Североизточната „В“ аматьорска група. На стадион „Д. Бурков“, търговищките футболисти спечелиха срещата си с коравия и обигран отбор  ФК „Устрем“ гр. Дончево. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на починалият легендарен вратар на „Левски“ Бисер Михайлов. Още в самото начало домакините започнаха вихрено двубоя, като притиснаха противника си в тяхната половина. В 3 мин. Г. Димитров стреля опасно но топката профуча на сантиметри от десния страничен стълб. Любомир Михайлов бе близо до откриване на резултата в 9 мин. но не можа да насочи топката в опразнената врата. Постепенно гостите изравниха играта и създадоха две много опасни положения за гол. В 19 мин. Кристиян Димитров бе близо до откриване на резултата след като засече едно центриране от дясно но ударът му попадна в тялото на вратарят Т. Тодоров. Минута по-късно Виктор Георгиев бе изведен от дясно стреля силно но топката мина на сантиметри край десния страничен стълб. Така се стигна до 31 мин. когато Любомир Михайлов след самостоятелен рейд в наказателното поле на гостите остана сам срещу вратарят и откри резултата 1:0 при който завърши и първото полувреме. Второто полувреме гостите излязоха амбицирани да заличат пасив и играта се пренесе изцяло в половината на „Светкавица“ но търговищките защитници бяха на висота и играта постепенно се изравни. Действията се водеха предимно в центъра на терена, а двамата вратари „заспаха“. Така се стигна до 75 мин. когато Г. Димитров с изненадващ удар от 35 м. прокара топката между краката на Иван Иванов и удвои резултата.-2:0 Минута по късно след една атака неуспешна на гостите, когато всички се изтегляха към центъра на игрището Станислав Иванов върна топката към Тошко Тодоров, търговищкия страж подходи небрежно към нея, тя мина под кракът му и спря н. в мрежата – 2:1. До края на мача и двата отбора поотпаднали физически нямаха сили за нищо повече освен да доиграят мача

Светкавица: Тодор Тодоров, Костадин Иванов / 68 Радослав Стефанов/ , Даниел Борисов, Станислав Иванов, Николай Илиев, Йордан Йорданов, Румен Русков, Станислав Желязков / 53 Даниел Димитров /, Георги Димитров /88 Серкан Мустафов/ , Никола Василев / 68 Момчил Стоянов/, Любомир Михалев /88 Хасан Хасанов/