Третият отбор на „Лудогорец“ се наложи с 2:0 в Разград над „Светкавица“ (Търговище) в мач  от IX кръг на Североизточната Трета лига. Селекцията на Захари Сираков, веднага след началния съдийски сигнал на  Диян Димитров от гр. Русе установи териториален и игрови превес. Гостите от „Светкавица“ бяха наситили централната зона на терена но рядко успяваха да застрашат вратата на  Пламен Пепеляшев.

Все пак те първи имаха възможност да открият резултата, когато Николай Илиев проби последва двойно подаване с Любомир Михалев и извеждащ пас към Даниел Димитров но ударът му бе блокиран в последният момент. В 39-ата минута домакините пробиха защитния вал на търговищките футболисти, когато Озан Ремзи отклони с глава една центрирана топка отляво, прехвърли излезлият Костадин Белинов и откри резултата 1:0.

Натиска на домакините продължи но до нов гол не се стигна. Второто полувреме бе идентично на първото- постоянни атаки към вратата на търговищкият отбор и добре групиране в защита. Постепенно футболистите на „Светкавица“ изнесоха малко по-напред играта но липсваше завършващия удар. В 72 мин. Атанас Пемперски отлично изведе сам срещу вратарят Димитър Иванов, който стреля неспасяемо като фиксира крайното 2:0.

Следващият мач на „Светкавица“ от Х кръг ще се проведе на 23 октомври /събота/ от 15.00 ч. на стадион „Димитър Бурков“  срещу „Спартак 1918“ II (Варна)